Weekend z Funduszami w Tuchowie!

Weekend z Funduszami w Tuchowie!

Weekendy z Funduszami odbyły się już w sześciu miejscowościach Małopolski. 7-8 lipca miasteczko funduszowe i Mobilny Punkt Informacji o Funduszach Europejskich zawita na Rynek do Tuchowa.

Tuchów gmina z potencjałem

Gmina Tuchów  położona malowniczo w Ciężkowicko-Rożnowskiej części Pogórza Karpackiego, z sukcesem pozyskuje środki unijne na rozwój. Na terenach poprzemysłowych utworzono Tuchowską Strefę Aktywności Gospodarczej. W trosce o poprawę jakości powietrza zrealizowano na dużą skalę wymianę starych kotłów grzewczych na bardziej ekologiczne oraz zainwestowano w odnawialne źródła energii. W Karwodrzy i Burzynie wybudowano nowe sale gimnastyczne, które służą dzieciom i młodzieży. Zmodernizowano zabytkowy budynek Sokoła w Tuchowie i zrewitalizowano jego otoczenie, a w odnowionych wnętrzach powstało muzeum.

To dobre miejsce aby rozmawiać jak dzięki Funduszom Europejskim realizować swoje cele.

W Tuchowie o Funduszach

Przez cały weekend konsultanci będą bezpłatnie doradzali jak skorzystać z dotacji. Firmy i instytucje, które są beneficjentami unijnego wsparcia, pochwalą się wyspecjalizowanymi produktami i usługami. Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema z Krakowa, udostępni przyrządy do wykonywania eksperymentów naukowych, a z Parku Rozrywki z Inwałdu przyjedzie dinozaur i puzzle 3D.

Małopolski Tele-Anioł w Tuchowie

Każdy potrzebujący będzie mógł zgłosić swoje uczestnictwo w pionierskim projekcie Województwa Małopolskiego – Małopolski Tele-Anioł, który pod swoje skrzydła bierze osoby starsze i niesamodzielne. Dzięki specjalnym opaskom z kartą SIM, osoby potrzebujące mogą w nagłych wypadkach błyskawicznie wezwać pomoc. Są też wspierane w codziennych obowiązkach, higienie osobistej i w załatwieniu urzędowych formalności. Małopolski Tele-Anioł już teraz jest znakomitym przykładem na to, że z pomocą unijnych pieniędzy można realizować projekty, które pomagają i ułatwiają życie.

Konkursy, quizy i kino plenerowe

Tablet, hulajnoga, e-book, deskorolka będą do wygrania w konkursach i quizach wiedzy o Europie i Funduszach Europejskich. Pełna atrakcji niedziela, zakończy się seansem filmu „Iluzja” w kinie plenerowym. Wszystkie atrakcje Weekendu z Funduszami będą bezpłatne.

Program imprezy

Gdzie i kiedy będziemy?

  • 7-8 lipca, Rynek                              

SOBOTA 9:00-17:00

Konsultacje nt. unijnych dotacji  w Mobilnym Punkcie Informacji  o Funduszach Europejskich.

NIEDZIELA 13:00-19:00

  • konsultacje nt. unijnych dotacji w Mobilnym Punkcie Informacji  o Funduszach Europejskich
  • prezentacja Beneficjentów Funduszy Europejskich
  • konkursy i quizy z atrakcyjnymi nagrodami, do wygrania:  tablet, hulajnoga, deskorolka i e-book
  • godz. 19.00 Kino plenerowe, pokaz filmu ,,Iluzja”

 

Źródło: http://www.fundusze.malopolska.pl/wiadomosci/program-regionalny/wiadomosci/spotkajmy-sie-w-tuchowie-7-8-lipca