UWAGA PRZEDSIĘBIORCY! CYFROWE NARZĘDZIA DLA FIRM – ZESTAWIENIE ROZWIĄZAŃ DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Zespół Polskiego Funduszu Rozwoju stworzył praktyczne zestawienie dostępnych na rynku rozwiązań technologicznych dla przedsiębiorstw, które mogą usprawnić działanie w takich obszarach, jak: marketing i sprzedaż, zarządzanie czy zrównoważony rozwój.

Przekaz, który pływnie z rynku jest jasny – nie ma odwrotu od cyfryzacji! Chcąc wesprzeć firmy w tym złożonym procesie, zespół PFR stworzył praktyczne zestawienie dostępnych na rynku rozwiązań technologicznych dla przedsiębiorstw, które mogą usprawnić działanie w takich obszarach, jak: marketing i sprzedaż, zarządzanie czy zrównoważony rozwój.

Polskie firmy w drodze do cyfryzacji

Z badania firm Polcom i Intel „Inwestycje IT w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021-2022. Chmura i nowe technologie” wynika, że 93 proc. firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji. Spośród badanych aż 30 proc. firm poddało cyfryzacji i automatyzacji zdecydowaną większość swoich procesów biznesowych, 39 proc. organizacji prowadzi intensywne działania w tym kierunku, a blisko co czwarta firma podejmuje projekty o charakterze punktowym. Cyfryzacja procesów biznesowych nie tylko jest w przedsiębiorstwach obecna, ale i postępuje w szybkim tempie.

Chcąc ułatwić firmom proces transformacji, zespół Sieci Firm Przyszłości PFR przygotował „Mapę cyfrowych narzędzi dla firm”, która jest zbiorem dostępnych na rynku rozwiązań technologicznych w obszarach:

  • marketing i sprzedaż, 
  • zarządzanie przedsiębiorstwem, 
  • zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa, 
  • zarządzanie kapitałem ludzkim.

Firmy zostały wyselekcjonowane na podstawie kryteriów takich jak: model biznesowy (B2B i B2C), aktywność na rynku w ciągu ostatnich 3 lat oraz innowacyjność i przydatność rozwiązania w aspekcie cyfrowego wsparcia dla firmy. Informacje te zostały zebrane na podstawie analizy danych zastanych.

Link do prezentacji oferty na youtube jest dostępny tutaj.

Zestawienie nie jest zamkniętym zbiorem. Każda firma, która oferuje rozwiązania wspierające firmy w zakresie cyfryzacji może dołączyć wypełniając specjalny formularz. Po pomyślnej weryfikacji zgłoszenia zostanie ona dodana do zestawienia.

Wsparcie PFR w cyfryzacji

Oprócz zestawienia „Cyfrowych Narzędzi dla Firm”, Polski Fundusz Rozwoju aktywnie pomaga i wspiera przedsiębiorstwa w digitalizacji m.in. poprzez ofertę edukacyjno-doradczą, czego przykładem jest m.in. wspomniane Badanie Dojrzałości Innowacyjnej oraz kurs online „Przedsiębiorstwo Gotowe na Przyszłość”.

Badanie Dojrzałości Innowacyjnej jest narzędziem, które pozwala ocenić poziom rozwoju firmy w obszarze nie tylko cyfryzacji, ale innowacji  i transformacji energetycznej. Firma otrzymuje w formie raportu, praktyczne wskazówki do rozwoju i budowania przewag konkurencyjnych, a także analizę sygnałów zmian dla branży.

Kurs online „Przedsiębiorstwo Gotowe na Przyszłość” odpowiada na wyzwania z którymi przyjdzie się mierzyć każdej firmie, jak m.in. migracja aplikacji do chmury obliczeniowej, zarządzanie zużyciem energii w przedsiębiorstwie – to tylko niektóre z nich. W module IV. kursu pt. „Cyfryzacja” eksperci z Chmury Krajowej wyjaśniają, jakie jest uzasadnienie biznesowe dla cyfryzacji i co rozwiązania chmurowe mogą zmienić w firmie.

Więcej informacji o wsparciu PFR dla firm znajduje się na dedykowanej stronie.

PFR zachęca do zapisania się do newsletteru Sieci Firm Przyszłości PFR, gdzie na bieżąco publikowane są informacje o działaniach PFR.

Źródło: https://businessinmalopolska.pl/aktualnosci/pozostale/3103-uwaga-przedsiebiorcy-cyfrowe-narzedzia-dla-firm-zestawienie-rozwiazan-dla-przedsiebiorcow