Startuje 17. edycja konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Startuje 17. edycja konkursu

EY Przedsiębiorca Roku

 

Do 14 czerwca br. można zgłaszać się do udziału w polskiej edycji międzynarodowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Laureaci zostaną wyróżnieni w trzech kategoriach: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie / Innowacyjność oraz Nowy Biznes. Spośród nich wybrany będzie zdobywca głównego tytułu Przedsiębiorca Roku 2019. Będzie on reprezentował Polskę w międzynarodowym finale EY World Entrepreneur Of The Year w Monte Carlo. Udział w konkursie jest bezpłatny.

W konkursie EY Przedsiębiorca Roku już po raz 17. zostaną wyróżnieni najlepsi polscy przedsiębiorcy i przedsiębiorczynie. Polska edycja jest częścią międzynarodowego programu EY Entrepreneur Of The Year, który funkcjonuje obecnie w blisko 60 państwach.

– EY Przedsiębiorca Roku to jedyny międzynarodowy konkurs, w którym polscy przedsiębiorcy mogą się zmierzyć z twórcami firm z całego świata, stając w szranki o tytuł najlepszego przedsiębiorcy na świecie, w danym roku. Nie konkurują wielkością firmy, skalą działalności i przychodem, choć to oczywiście równie ważne. Konkurs wyróżnia człowieka, który stoi za pomysłem na biznes, którego pasja i zaangażowanie zaprowadziły do miejsca, w którym dziś może powiedzieć z dumą „jestem przedsiębiorcą”. Drogi do sukcesu są różne, tak jak różne są polskie firmy i przedsiębiorcy, którzy za nimi stoją. Wśród finalistów konkursu mieliśmy już zarówno młodych przedsiębiorców z pasją, jak i doświadczone w biznesie osobowości reprezentujące branże technologiczne, spożywcze, usługowe, czy nawet spółdzielnie. Firmy działające na rynku polskim, ale też i takie, dla których pierwszym rynkiem jest dziś zagranica. To 17. edycja konkursu i bardzo nas cieszy, że co roku zgłasza się do konkursu coraz więcej liderów firm. Szukamy tych, którzy chcą podzielić się swoją pasją, być przykładem i inspiracją dla innych. –  mówi Jacek Kędzior, Partner Zarządzający EY Polska.

Co roku zwycięzca krajowej edycji reprezentuje Polskę na światowym finale EY World Entrepreneur Of The Year w Monte Carlo. Tytuł Przedsiębiorcy Roku jest dobrze rozpoznawalny na całym świecie, co czyni go niepowtarzalnym certyfikatem jakości. Kryteria oceny kandydatów są takie same we wszystkich krajach i dają przedsiębiorcom równe szanse w rywalizacji o zwycięstwo w światowym finale

– Do świata biznesu w Polsce wchodzi nowe pokolenie ludzi młodych ambitnych, twardo stąpających po ziemi. Pokolenie, które żyje zmianami powodowanymi przez nowoczesne technologie i które inicjuje te zmiany. Filip Granek, prezes firmy XTPL, przedstawiciel tego pokolenia wygrał zeszłoroczny konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Mam nadzieję, że zachęci to także młode przedsiębiorczynie i młodych przedsiębiorców do udziału w tegorocznej edycji. – mówi Jan Krzysztof Bielecki, Przewodniczący Programu EY Przedsiębiorca Roku.

Trzy kategorie

W konkursie mogą wziąć udział twórcy, współtwórcy lub sukcesorzy, którzy poprzez swoje produkty, usługi czy zastosowane rozwiązania są wiodącymi podmiotami w Polsce i ambasadorami naszego kraju na rynkach zagranicznych. W konkursie są trzy kategorie: Produkcja i UsługiNowe Technologie/Innowacyjność oraz Nowy Biznes. Zwycięzca jednej z kategorii otrzyma tytuł Przedsiębiorcy Roku.

Do kategorii Produkcja i Usługi mogą zgłaszać się przedsiębiorcy zarządzający firmami produkcyjnymi lub usługowymi, funkcjonującymi od przynajmniej pięciu lat, których przychody ze sprzedaży przekraczają 20 mln zł. Kategoria Nowe Technologie / Innowacyjność przeznaczona jest dla przedsiębiorców, których firmy specjalizują się w nowoczesnych rozwiązaniach lub w obszarach, w których innowacyjne zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala wyprzedzić inne firmy na danym rynku. Kandydaci startujący w tej kategorii muszą działać na polskim rynku przynajmniej dwa lata, a ich przychody ze sprzedaży powinny przekraczać 5 mln zł. Natomiast w kategorii Nowy Biznes mogą startować twórcy młodych firm, które działają od dwóch do pięciu lat.

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.przedsiebiorcaroku.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Niezależne jury polskiej edycji do tej pory wyłoniło już łącznie 202 finalistów konkursu. Pracownicy EY spotykają się ze wszystkimi kandydatami i prowadzą z nimi pogłębiony wywiad na temat historii powstania i funkcjonowania ich firm oraz wizji ich rozwoju, tak, by przedstawić jury możliwie najbardziej szczegółowe, rzetelne i obiektywne informacje. W ubiegłorocznej polskiej edycji konkursu w cały program zaangażowanych było 130 pracowników EY, którzy poświęcili łącznie około 300 godzin na spotkania z kandydatami. Weryfikacja danych w nadesłanych aplikacjach zajęła organizatorom ponad 200 godzin.

Jury oceni kandydatów wg takich kryteriów jak przedsiębiorczość, strategia firmy i jej wyniki finansowe, innowacyjność, działalność międzynarodowa. Przyjrzy się również czynnikom pozaekonomicznym, do których należą m.in. relacje przedsiębiorcy z pracownikami czy zaangażowanie na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.

Rozstrzygnięcie 17. edycji konkursu nastąpi w listopadzie br. podczas uroczystej Gali Finałowej.

 

Źródło: https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/startuje-17-edycja-konkursu-ey-przedsiebiorca-roku-91525