Ruszyły zapisy na Europejski Tydzień Regionów i Miast – #EURegionWeek 2022

Jakie nowe wyzwania stoją przed Europą?

Już w październiku w dn. 10-13, odbędzie się 20. edycja #EURegionWeek. Jest to największe wydarzenie organizowane przez Komisję Europejską, poświęcone polityce spójności. Europejski Tydzień Regionów i Miast, ma na celu stworzenie przestrzeni do nawiązywania międzynarodowych kontaktów, służących wymianie doświadczeń czy dobrych praktyk. W tym roku wszystkie sesje odbędą się pod hasłem: „Nowe wyzwania dla spójności Europy”. W trakcie 4 dni odbędzie się 388 godzin interaktywnych spotkań, w których zostało zaangażowanych 900 prelegentów z UE. Ponadto, zostały przygotowane filmy dotyczą wybranych projektów oraz wirtualna wystawa. Zaplanowane wydarzenia, będą skupione wokół czterech zagadnień: zielona transformacja, spójność terytorialna, transformacja cyfrowa oraz wzmocnienie pozycji młodzieży.

Tegoroczna edycja będzie miała charakter hybrydowy, w związku z tym w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast można wziąć udział bez konieczności wyjazdu do Brukseli. Wiele wydarzeń odbędzie się również w tradycyjnej formule, tj. stacjonarnie. Rejestracja na wybrane sesje w ramach programu stacjonarnego, zapewnia także dostęp do sesji odbywających się online. W zgłoszeniach stacjonarnych decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator zwraca uwagę na techniczny aspekt rejestracji, gdyż chcąc dokonać zapisu na spotkania, należy skorzystać z dowolnie wybranej przeglądarki poza „Internet Explorer”, która nie obsługuje platformy wydarzenia. Możliwość uczestnictwa w wydarzeniach na miejscu, będzie uzależniona od obowiązujących wytycznych i obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią COVID-19.

Chcąc zapoznać się z programem i zarejestrować się na poszczególne sesje, należy odwiedzić poniższą stronę: wydarzenia: https://europa.eu/regions-and-cities/Link prowadzi do serwisu zewnętrznego.

Na powyższej stronie znajduje się również informacja o wydarzeniach towarzyszących, które odbędą się w terminach pomiędzy 10 października a 10 listopada.

Europejski Tydzień Regionów i Miast to wyjątkowa przestrzeń do spotkań, budowania międzynarodowych relacji oraz wymiany doświadczeń. W imieniu Komisji Europejskiej zapraszamy do uczestnictwa!

Źródło:https://www.fundusze.malopolska.pl/wiadomosci/program-regionalny/wiadomosci/ruszyly-zapisy-na-europejski-tydzien-regionow-i-miast-euregionweek-2022