Pula 23 mln zł dofinansowania trafi do firm. Nabór rusza niebawem

Pula 23 mln zł dofinansowania trafi do firm. Nabór rusza niebawem

Przedsiębiorcy już niedługo będą mogli dowiedzieć się, jak przygotować swoje produkty i usługi pod kątem dostępności dla wszystkich. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała właśnie firmy, które zorganizują szkolenia z zakresu komercjalizacji produktów i usług dla osób o szczególnych potrzebach. W rozstrzygniętym konkursie „Dostępność szansą na rozwój” wybrano pięciu operatorów, którzy swoje projekty szkoleniowo-doradcze rozpoczną w IV kwartale 2020 r. Łączna wartość przyznanego dofinansowania to blisko 23 mln zł.

Konkurs „Dostępność szansą na rozwój” to jedna z kilku propozycji Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wpisująca się w rządowy program „Dostępność Plus”. Firmy, które otrzymają dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój zrealizują dla przedsiębiorców i ich pracowników szkolenia z zakresu możliwości komercjalizacji technologii poprawiających jakość życia osób ze szczególnymi potrzebami.

– Produkty, które są wprowadzane na rynek powinny być dostosowane do potrzeb wszystkich osób, także tych z niepełnosprawnościami i ograniczeniami funkcjonalnymi. To samo dotyczy usług, które mogą spełniać wymagania osób ze szczególnymi potrzebami. Tego typu działania pozwolą na zwiększenie liczby potencjalnych klientów bez konieczności ponoszenia dużych nakładów. – mówi Szymon Kurek z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP.

Projekty szkoleniowo-doradcze będą realizowane w podziale na 5 makroregionów, w każdym z nich wybrano jednego operatora:

Makroregion nr 1 – województwo: kujawsko-pomorskie; podlaskie; pomorskie; warmińsko-mazurskie
Makroregion nr 2 – województwo: lubelskie; mazowieckie ;
Makroregion nr 3 – województwo: małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie;
Makroregion nr 4 – województwo: łódzkie, opolskie, śląskie;
Makroregion nr 5 – województwo: dolnośląskie; lubuskie; zachodnio-pomorskie; wielkopolskie;

W naborze wniosków do działania „Dostępność – szansą na rozwój” , prowadzonym od 5 do 26 maja 2020 r. zgłosiło się łącznie 20 firm, wybrano 5 podmiotów, które podpiszą umowy z PARP. Dofinansowanie obejmuje 100% kosztów realizacji projektów i łącznie dla wszystkich makroregionów wyniesie prawie 23 mln zł.

Źródło: https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/pula-23-mln-zl-dofinansowania-trafi-firm-nabor-rusza-niebawem-101332