PolishTechNight: szansa dla polskich startupów na karierę w Niemczech – 21 czerwca 2017r,

PolishTechNight: szansa dla polskich startupów na karierę
w Niemczech

 

Druga edycja Polish Tech Night odbędzie się 21 czerwca 2017r. w samym sercu Berlina – w BASECAMP Telefónica. Celem wydarzenia jest zaprezentowanie potencjału polskich startupów niemieckim inwestorom i berlińskiej społeczności startupowej. Oto szansa dla młodych firm zastanawiających się nad ekspansją do Niemiec. Co prawda szansę pitchowania przed VC i widownią dostanie 6 startupów, jednak w workshopach i zaplanowanych atrakcjach mogą wziąć udział wszyscy — za darmo! Win-win dla wszystkich!

Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w listopadzie 2016 roku. „Polish Tech Night była udanym eventem dla G1ANT.  Pomogła nam zrozumieć, jakie są obecne trendy na niemieckim rynku oraz jak należy dopasować nasze rozwiązanie do jego potrzeb” powiedział Adam Micek, G1ANT.  „Na Polish Tech Night spotkaliśmy kilku pomocnych ludzi, z którymi współpracujemy na różnych płaszczyznach do dziś” – dodał Artiom Komardin, Sense

Tym razem Polish Tech Night to nie tylko wieczorny event. Wydarzenie zostało wzbogacone o warsztaty w kancelarii prawnej Härting | Polish Desk na temat niezbędnych aspektów prawnych i finansowych, które należy wziąć pod uwagę przy zakładaniu firmy w Niemczech oraz na rynku VC w Berlinie. Uzupełniająco planowane są wizyty w akceleratorach i przestrzeniach coworkingowych, m.in. Cube, czy Adlershof. Podczas wieczornego eventu wszystkie startupy, które wyrażą chęć, będą miały możliwość zaistnienia w specjalnie przygotowanej “networking area” w przestrzeni Basecamp Telefónica. Telefónica to nie tylko powszechnie znany międzynarodowy operator komunikacyjny – dziś jest to także hotspot niemieckiej stolicy, gdzie cyfrowa przyszłość jest głównym przedmiotem dyskusji i może być doświadczona z pierwszej ręki (szczegółowy program tutaj). Głównym partnerem wydarzenia jest Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kolonii, a sponsorzy to Bayer Grants4Apps, Codete GmbH oraz The Firm RGW Rocławski Graczyk i Wspólnicy.

Jak aplikować na Polish Tech Night 2017?

Zapraszamy polskie startupy do składania aplikacji online (tutaj). Formularz należy wypełnić w języku angielskim. Aplikacje należy złożyć do 14.06.2017r. Pozostali zainteresowani wydarzeniem mogą zarejestrować swoją obecność na Polish Tech Night Berlin tutaj!

Dlaczego Berlin jest atrakcyjny dla Startupów?

Przedsiębiorcy postanawiają założyć tutaj startup ze względu na obecność inwestorów, zarówno niemieckich jak i zagranicznych, oraz działających akceleratorów jak hubraum, Axel Springer Plug&Play czy Techstars. Dodatkowo Berlin jest prężnie działającym ekosystemem, w którym znajdziesz ekspertów z całego świata. Liczba wydarzeń czy inicjatyw dla startupów jest tu niemal nieskończona. Ale są też kwestie niezwiązane z technologią, jak jakość życia przy dość niskich kosztach utrzymania (szczególnie, jeśli porównasz je do Londynu) oraz to, co dla wielu Polaków wydaje się barierą – język niemiecki. Nie zniechęcam nikogo do nauki tego języka, ale w Berlinie można bez problemu poradzić sobie komunikując się tylko po angielsku. Szczególnie, gdy obracasz się w środowisku startupowym.” – Urszula Lachowicz, założycielka Polish Berlin Tech.

 

Więcej informacji na Polishtechnight.com

Źródło:http://www.pi.gov.pl/PARP/CHAPTER_86197.asp?soid=AE4270FF56DE454B96C6E5390F485DEA