Piwo z deszczu pomysłem na biznes

Rainbeer to holenderski pomysł na to, by wykorzystując deszczówkę stworzyć piwo przyjazne środowisku. Dzięki niej tworzą sześć różnych rodzajów piw.

Ekologia to obecnie coraz większy czynnik wpływający zarówno na pomysł, jak i funkcjonowanie biznesu. W Amsterdamie Joris Hoebe i Wietse Vissera wpadli na pomysł by produkować piwo z deszczu. – Chcemy zwrócić uwagę na zmiany klimatyczne i uczynić miasto odpornym na deszcz – mówi Joris Hoebe.

Deszczowe piwo udało im się stworzyć dzięki specjalnej konstrukcji, która zamontowana jest na dachu browaru. Zbiera ona deszczówkę, która następnie wykorzystywana jest przy produkcji piwa. Z racji, że browar działa przez cały rok, oznacza to, że trunek nie tylko wytwarzany jest z deszczu, ale również ze śniegu.

Pomysł mógł zaistnieć dzięki dużemu wsparciu projektów ekologicznych przez jednostki rządowe Holandii. Rainbeer wykorzystał grant, którego celem było zwiększenie zazielenia dachów budynków, poprawiającą cyrkulację powietrza w Amsterdamie.

Obecnie pomysłodawcy tworzą sześć rodzajów piw. Jak sami podkreślają, dzięki deszczówce otrzymywany jest nietypowy smak złocistego trunku. – Browary, w których pracujemy, zbierają wodę deszczową, która posiada doskonałe właściwości do produkcji piwa. Niekiedy potrzeba 30 proc. mniej chmielu, aby uzyskać ten sam smak w porównaniu z wodą z kranu – mówią twórcy deszczowego piwa.

 

Źródło: https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/piwo-deszczu-pomyslem-biznes-93063