Nowy inkubator szuka energetycznych start-upów

Nowy inkubator szuka energetycznych
start-upów

 

Autorski program stworzony został przez PGNiG, które co roku planuje inwestować około 100 mln zł w innowacyjne projekty oraz współpracę ze start-upami. Celem inicjatywy jest wykorzystanie synergii pomiędzy pomysłodawcami, naukowcami, a spółką, która ma zaplecze, zasoby i doświadczenie firmy międzynarodowej. To połączenie ma dać finalnie nowe rozwiązania, które wykorzystane zostaną przez gazowego giganta, a także zaistnieją na globalnym rynku.

W ramach programu uczestnicy otrzymają dostęp do infrastruktury, zaplecza badawczo-biurowego, wsparcie księgowo-administracyjne a także pomoc prawną. Młodzi przedsiębiorcy i naukowcy mogą także liczyć na pomoc w nawiązaniu kontaktów biznesowych oraz wsparcie w pozyskiwaniu inwestorów zainteresowanych wejściem kapitałowym. Część z inkubowanych projektów znajdzie swoich nabywców oraz inwestorów, a inne będą budowały portfel grupy PGNiG.

Wraz z ogłoszeniem powstania inkubatora rozpoczął się nabór pierwszych start-upów, które mają w szufladzie projekty związane z energetyką. Obszary zainteresowań InnVento to technologie wydobywcze i innowacje w wykorzystaniu gazu ziemnego, nowe źródła energii, nowe produkty i usługi dla klientów końcowych oraz ochrona środowiska w sektorze energetycznym.

Inicjatywę pierwszego w Polsce inkubatora z branży naftowej wspierają Izba Gospodarcza Gazownictwa, Instytut Nafty i Gazu oraz Państwowy Instytut Badawczy oraz Agencja Rozwoju Przemysłu.

 

 

źródło: https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/nowy-inkubator-szuka-energetycznych-start-upow-75509