Nawet 32 tys. zł jednorazowej dotacji dla mikrofirmy. Rusza kolejna rządowa pomoc

Nawet 32 tys. zł jednorazowej dotacji dla mikrofirmy. Rusza kolejna rządowa pomoc

Będzie dodatkowa pomoc dla właścicieli firm, które najbardziej odczuły skutki obecnych obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną. Mikroprzedsiębiorcy będą mogli między innymi otrzymać od 16 do 32 tys. zł dotacji na pracownika. To jednak tylko jedno z wielu rozwiązań przedstawionych dziś przedsiębiorcom.

Na czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki zapowiedział tarczę 2.0, a więc pakiet dodatkowego wsparcia dla przedsiębiorców z branż najmocniej poturbowanych po rządowych ograniczeniach.

Tarcza 2.0 dotyczy właścicieli firm z 38 branż wskazanych przez rząd. Nowe propozycje zakładają łączną pomoc kwocie 10 mld zł, która popłynie do tych przedsiębiorców w różnej formie. Właściciele mikrofirm z sektorów gospodarki, które najmocniej odczuły skutki obostrzeń będą mogli skorzystać z dotacji w kwocie 16 lub 32 tys. zł na pracownika. Ponownie wejdą w życie rozwiązania dotyczące zwolnienia składek na ZUS oraz świadczenia postojowego. Firmy, które korzystały z pomocy Polskiego Funduszu Rozwoju będą mogły liczyć na częściowe 75 proc. umorzenie udzielonego wsparcia pod warunkiem spełnienia kryterium spadku przychodów. Średnie przedsiębiorstwa będą mogły liczyć na uzyskanie pomocy od PFR w postacie pokrycia 70 proc. straty brutto.

W sumie pomoc trafi do 347 tys. firm zatrudniających łącznie ponad 3 mln pracowników. Według zapowiedzi premiera wypłata środków będzie następowała w ciągu 2 dni od momentu złożenia wniosku o pomoc. Podobnie jak to miało miejsce w przypadki pierwotnej tarczy przedsiębiorca zainteresowany wsparciem będzie składał wniosek za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

 

Źródło: https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/nawet-32-tys-zl-jednorazowej-dotacji-dla-mikrofirmy-rusza-kolejna-rzadowa-pomoc-102398