Nawet 200 tys. zł bezzwrotnej dotacji na rozwój własnego biznesu. Ruszył nabór do KPT ScaleUp

Nawet 200 tys. zł bezzwrotnego wsparcia oraz 50 tys. zł w postaci usług czeka na osoby z innowacyjnym pomysłem. Ruszył nabór do kolejnej edycji programu ScaleUp realizowanej przez inkubator Krakowskiego Parku Technologicznego.

Początkujące, perspektywiczne biznesy mogą pozyskać zastrzyk finansowy oraz pakiet szkoleń i mentoringu z zakresu rozwijania własnego biznesu. Poszukiwane są projekty z obszaru Przemysłu 4.0, które można wdrożyć wspólnie z dużymi firmami.

Pieniądze to nie wszystko

To już siódma edycja KPT ScaleUp – programu akceleracyjnego dla start-upów. Projekt obejmuje półroczny program wsparcia zgodny z założeniami programu ScaleUP wdrożonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości a finansowanego z Funduszy Europejskich. Dla młody spółek to szansa, by skorzystać z doświadczenia opiekunów oraz partnerów przemysłowych, którzy pomogą udoskonalić ich innowacyjne rozwiązania, przetestować je w środowisku biznesowym oraz wprowadzić na rynek.

Aby wziąć udział w programie KPT start-up musi:

– dysponować co najmniej prototypem produktu B2B

– działać w obszarze Przemysłu 4.0, przemysłowego Internetu Rzeczy oraz smart city

– być podmiotem zarejestrowanym w Polsce

– działać na rynku nie dłużej niż 5 lat

Startupy, które zgłoszą się do ScaleUP otrzymają pakiet wsparcia, w którego skład wchodzi bezzwrotna dotacja, wynosząca do 200 tys. zł oraz wart 50 tys. zł program szkoleń i warsztatów, które pomogą w zarządzaniu firmą. Uzupełnieniem wspomnianych jest mentoring z uznanymi innowatorami i  praktykami biznesu z zakresu reklamy i kreowania wizerunku firmy, internacjonalizacji, budowania zespołu, zarządzania firmą czy też prawa spółek i własności intelektualnej.

Właściciele start-upu zakwalifikowani do programu otrzymują:

– możliwość współpracy z dużymi firmami przemysłowymi (Odbiorcami Technologii), w tym możliwość testowego wdrożenia swojego rozwiązania z wykorzystaniem infrastruktury Odbiorców Technologii·

– 24 godziny indywidualnego mentoringu z wybranymi przez siebie ekspertami

– możliwość wzięcia udziału w warsztatach m.in. ze sprzedaży, finansów zarządczych i komunikacji

Własny biznes przy boku giganta

Ważnym elementem akceleracji jest udział partnerów korporacyjnych. To duże firmy i liderzy na swoich rynkach, którzy są potencjalnymi odbiorcami ich technologii. Jak pokazują dotychczasowe edycje, będzie to realne zaangażowanie – od procesu doskonalenia produktów i usług, aż po przygotowanie do finalnego wdrożenia. Na zgłoszenia od startupów czekają: PGNiG, Grupa Azoty, Maspex, Lafarge, Woodward, Warbud, Solaris Bus & Coach, Hewe Telekom i Astor.

Akcelerowane startupy mogą ponadto liczyć na marketingowe wsparcie ze strony zespoły KPT ScaleUP oraz industry tours, czyli wizyty w polskich zakładach i fabrykach. Wizyty te stanowią niepowtarzalną okazję, by zobaczyć zastosowanie rozwiązań technologicznych w praktyce i zadać pytania inżynierom i dyrektorom, osobiście odpowiadającym za wdrożenia rozwiązań dla Przemysłu 4.0.

KPT ScaleUp w pigułce:

Organizator: Krakowski Park Technologiczny

Finansowanie: Fundusze Europejskie

Cel: wsparcie perspektywicznych projektów, które mają rozwiązania dla dużych firm

Kwota wsparcia: 200 tys. zł dotacji + 50 tys. zł w formie specjalistycznych usług świadczonych na rzecz start-upu

Dla kogo: start-upy oferujące produkty i usługi z obszaru Przemysłu 4.0, przemysłowego Internetu Rzeczy oraz smart city

 

Źródło: https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/nawet-200-tys-zl-bezzwrotnej-dotacji-rozwoj-wlasnego-biznesu-ruszyl-nabor-kpt-scaleup-105697