Mentor doradzi przedsiębiorcom w kryzysowej sytuacji

Mentor doradzi przedsiębiorcom w kryzysowej sytuacji

Jak informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, można się już zgłaszać do projektu Early Warning. Do udziału zachęcamy wszystkich przedsiębiorców, którzy znaleźli się w sytuacji kryzysowej lub widzą pierwsze oznaki nadciągających trudności. Bezpłatnych porad udzielać będą konsultanci i mentorzy, którzy są doświadczonymi przedsiębiorcami.

Jak przystąpić do projektu? Wystarczy wypełnić formularz, podając jedynie podstawowe dane teleadresowe firmy. Należy w nim wskazać jednego z dostępnych w projekcie konsultantów – swego rodzaju „lekarza pierwszego kontaktu”, który przeprowadzi wywiad i wstępnie określi charakter występujących trudności.

Praca z konsultantem trwać będzie około 10 godzin. Zadaniem specjalistów będzie identyfikacja i rozwiązanie problemu. Opracowanie diagnozy przez mentora ma pomóc przedsiębiorcy przeprowadzić restrukturyzację. W skrajnym przypadku konsultant może zasugerować zamknięcie firmy.

Praca z konsultantem jest bezpłatna. W przypadku konieczności skorzystania z pomocy doradcy restrukturyzacyjnego, pierwsze dwie godziny świadczone są przez doradcę nieodpłatnie, a dalsza pomoc jest ustalana indywidualnie pomiędzy przedsiębiorcą a doradcą.

Projekt Early Warning realizowany jest w kilkunastu krajach europejskich. Bazuje na doświadczeniach Danii, gdzie program wsparcia przedsiębiorstw w trudnej sytuacji jest realizowany od dekady. W tym czasie, dzięki sieci ponad 100 mentorów pracujących na zasadzie wolontariatu, udało się pomóc ponad pięciu tysiącom przedsiębiorstw.

Szczegółowe informacje o projekcie pod adresem http://www.earlywarningeurope.eu. Dodatkowych informacji udzielają również pracownicy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, realizującej projekt w Polsce, tel: 664 316 709, ewe@parp.gov.pl.

Źródło: http://www.tarnow.pl/Biznes/Aktualnosci-biznesowe/Mentor-doradzi-przedsiebiorcom-w-kryzysowej-sytuacji