Masz pomysł na biznes? 60 tys. zł do wygrania na własną firmę

Masz pomysł na biznes? 60 tys. zł do wygrania na własną firmę

Osoby z pomysłem na biznes mogą spróbować swoich sił w inicjatywie Katalizator Rozwoju Firmy. Na autorów najlepiej rokujących biznesowych idei czeka wsparcie doświadczonych ekspertów oraz nagroda główna w kwocie 60 tys. zł.

Młodzi przedsiębiorcy mają czas do 20 kwietnia na wzięcie udziału w projekcie. Organizatorzy zapraszają zarówno osoby, które już rozpoczęły przygodę z biznesem jak i pomysłodawców, którzy rejestrację działalności gospodarczej wciąż mają przed sobą. Istniejąca firma nie może działać na rynku dłużej niż 3 lata, a osoba zgłaszająca chęć udziału w programie musi być w wieku w przedziale 18-35 lat.

Z nadesłanych opisów wyłonionych zostanie 16 pomysłów, których autorzy wezmą udział w półrocznym programie szkoleń, warsztatów i mentoringu. Przy selekcji projektów preferowane będą pomysły, które podkreślają wagę odpowiedzialności społecznej biznesu. Dodatkowe punkty uzyskają firmy, które działają odpowiedzialnie, w zgodzie z ekologią oraz rozwiązują problemy społeczne. Istotnym elementem branym pod uwagę przy ocenie zgłoszeń będzie również perspektywa stworzenia nowych miejsc pracy. Młody przedsiębiorca, który przejdzie przez pierwsze „sito” zyska dostęp do eksperckiej wiedzy z zakresu podatków, księgowości, prawa, marketingu czy sprzedaży.

W ramach Katalizatora Rozwoju Firmy działalność rozwinie 16 młodych przedsiębiorców. Wsparcie eksperckie otrzymają wszyscy natomiast tylko jeden pomysłodawca otrzyma nagrodę główną. Na dalszy rozwój najlepszego projektu organizatorzy przygotowali 60 tys. zł nagrody głównej.

To już kolejna edycja projektu. Wśród laureatów poprzednich były takie pomysły jak:

DrBarbara.pl – startup z obszaru Mobile Health, który powstał w odpowiedzi na nasilającą się epidemię chorób cywilizacyjnych. Aplikacja mobilna medycznozdrowotna, dopasowująca dietę do stanu zdrowia użytkownika w oparciu o szczegółowy wywiad i bieżącą analizę wyników badań krwi, to pierwsze tak zaawansowane rozwiązanie na rynku. Produkt wspomaga m. in. proces odchudzania osób otyłych i z nadwagą.

Plantalux – jest rodzinnym przedsiębiorstwem, zajmujący się technologią doświetlenia roślin pod uprawami szklarniowymi. Grupa stworzyła lampę wyposażoną w najnowszej generacji diody LED COB (ang. Chip on Board). Dobranie optymalnego spektrum światła, niezbędnego do
prawidłowego przebiegu fotosyntezy, pozwoliło 3-krotnie obniżyć koszt produkcji w szklarniach.

Warsaw Dog – firma, której hasłem jest #psiehajfaszyn to modowe akcesoria dla psów. Szelki, smycze i obroże tworzone w unikalnych wzorach, inspirowanych aktualnymi trendami i modą uliczną.

Origo – Projekt polega na produkcji i dystrybucji innowacyjnego suplementu diety Origo, który ma znacząco zmniejszyć ilość osób chorujących na artretyzm. Dzięki zastosowaniu unikatowej technologii, preparat jako jedyny, potrafi rozpuszczać kryształy kwasu moczowego zlokalizowane w stawach, będące przyczyną bardzo przykrych dolegliwości.

Projekt Akceleracyjny organizowany jest przez Youth Business Poland. Więcej informacji o konkursie na stronie: ybp.org.pl/krfvi

Źródło: https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/wiadomosci/pomysl-biznes-60-tys-zl-wygrania-wlasna-firme-74408