Konkurs Startup Award 2017

Konkurs Startup Award 2017

W 2017 roku po raz trzeci rozstrzygnięty zostanie konkurs Startup Award organizowany z myślą o przedsiębiorcach, szukających środków na realizację swoich nowatorskich pomysłów. Celem konkursu jest promowanie najlepszych praktyk z dziedziny innowacji stosowanych przez polskich przedsiębiorców. Konkurs przeznaczony jest dla przedsiębiorców oraz dla zespołów projektowych. Pula nagród wynosi 100 000 zł. Termin zgłaszania prac do 7 kwietnia 2017 roku.

[REGULAMIN STARTUP AWARD 2017]

 [FORMULARZ REJESTRACYJNY ON-LINE]

Do zeszłorocznej edycji konkursu Startup Award zgłosiło się 76 firm. „Każdy finalista reprezentował najwyższy poziom. Mam wrażenie, że każdy z przedstawionych przez nich projektów ma przed sobą przyszłość” – podkreślał publicysta Michał Karnowski (wSieci) w imieniu Kapituły konkursu. Zwycięzcami Startup Award 2016 zostali autorzy projektu LGM. „Mamy prostą innowację. Generujemy więcej energii z istniejących urządzeń. Tyle i aż tyle, ponieważ każdy z nas jej potrzebuje. My potrafimy ją uzyskać, zwiększając efektywność, ściągając limity z istniejących generatorów” – tłumaczyła Justyna Wysocka-Golec, współwłaścicielka firmy LGM. Nagrodę – czek w wysokości 100 000 zł. – wręczył Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Fundatorem nagrody w konkursie był PKN Orlen, Forum Ekonomiczne i Miasto Tarnów.

Kapituła postanowiła przyznać również nagrodę honorową spółce Sidly produkującej urządzenia telemedyczne, w tym opaski na rękę dla osób z demencją, monitorujące m.in. temperaturę ciała, kontrolujące użycie leków. Jednogłośnie uznano, że jest to dojrzały pomysł, który potrzebuje promocji.

Do wąskiego finału zakwalifikowały się także projekty: 3D Kreator (drukarki 3D z Małopolski z innowacyjną technologią badania oparów generowanych przez urządzenia i niwelowania ich szkodliwych właściwości poprzez zamianę na dwutlenek węgla); Doktor Omnibus (gry indywidualne i teraupeutyczne dla dzieci dotkniętych autyzmem); Platforma Komunikacji Mobilnej (rozwiązania geolokalizacji do zastosowania w przemyśle).

Źródło: http://www.forum-ekonomiczne.pl/x-forum-inwestycyjne-2017/konkurs-startuap-award-2017-regulamin-i-rejestracja/#.WMKmBPnhDcs