Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku 2018

Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku 2018

5 listopada 2018 r. ruszyła kolejna, czternasta edycja Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku. Najmniejsze firmy z całej Polski po raz kolejny mają szansę na przedstawienie swoich osiągnięć oraz zdobycie głównej nagrody – 40 tys. złotych. Udział w Konkursie jest bezpłatny, jedynym wymogiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz spełnienie podstawowych warunków konkursu: mniej niż 10 zatrudnionych pracowników oraz obrót roczny nieprzekraczający 2 mln euro.

Tytuł „Mikroprzedsiębiorca Roku 2018” oraz nagroda pieniężna – to nie jedyne odznaczenia przygotowane przez organizatorów. Przyznane zostaną także 4 dodatkowe wyróżnienia i nagrody finansowe w kategoriach Start (dla najmłodszych mikroprzedsiębiorstw), Progres (dla firm w „średnim wieku”), Senior (dla firm działających na rynku najdłużej) oraz Młody Biznes (dla mikroprzedsiębiorstw prowadzonych przez osoby poniżej 30. roku życia). Dbając o promocję przedsiębiorczości w różnych regionach Polski, Kapituła Konkursu przygotowała także 8 specjalnych wyróżnień dla najprężniej rozwijających się mikrofirm z całego kraju.

Historia Konkursu pokazuje, że z roku na rok coraz więcej firm zgłasza się z różnych części kraju. Wśród liderów zgodnie z liczbą zgłoszeń oraz zwycięzców bez wątpienia jest Kraków oraz województwo małopolskie. Dla przykładu w 2015 r. głównym laureatem Konkursu została firma Blix Power Poland –producent reduktora zużycia energii elektrycznej, unikatowego urządzenia umożliwiającego uzyskanie oszczędności na poziomie od 10 do 40% w stosunku do wyjściowych parametrów zużycia energii. Natomiast wyróżnienie w kategorii „MŁODY BIZNES”, w tej edycji Konkursu, otrzymała firma FlyTech Solutions, która specjalizuje się w produkcji dronów na indywidualne zamówienie zarówno polskich jak i zagranicznych klientów.

W dotychczasowych edycjach Konkursu wzięło udział blisko 3000 przedsiębiorców z przeróżnych branż, z których ponad 130 zostało nagodzonych. To Konkurs, w którym od lat wspieramy polską przedsiębiorczość, będąca paliwem dla naszej gospodarki. Z dużym zadowoleniem przyglądam się laureatom naszego Konkursu, którzy z roku na rok są coraz bardziej innowacyjni, ale też coraz bardziej odważni. Jak pokazuję nasz program, mikro przedsiębiorcy już nie myślą o Polsce jako jedynym rynku, ale stawiają pierwsze kroki także na rynkach zagranicznych. To tendencja, której mocno kibicuje, bo nie mam wątpliwości co do konkurencyjności polskich biznesów i wierzę w to, że laureaci Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku mogą odnosić sukcesy na światowych rynkach – Sławomir S. Sikora, Prezes Zarządu Citi Handlowy.

Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku jest cyklicznie organizowany od 2005 roku. Od zeszłego roku operatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku realizowany jest w partnerstwie z Citi Handlowy (partner strategiczny), Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy (partner merytoryczny) oraz finansowany ze środków Citi Foundation. Konkurs wspiera Koalicja na rzecz mikroprzedsiębiorczości w skład której wchodzą renomowane instytucje i organizacje biznesowe. Dla wyłonienia zwycięzców, zebrano Kapitułę, członkami której są znani polscy eksperci i przedsiębiorcy.

Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane są poprzez formularz na stronie internetowej Konkursu [www.mikroprzedsiebiorcaroku.comod 5 listopada do 19 grudnia 2018 r.

Źródło:https://powiat.krakow.pl/2018/12/konkurs-mikroprzedsiebiorca-roku-2018/