Jak zarabiać na ankietach? Wypełniaj ankiety online i zarabiaj!

Zarabianie w Internecie może przyjąć różne formy. Dobrym źródłem dochodu, niewymagającym przy tym żadnych inwestycji i konkretnych umiejętności, jest wypełnianie ankiet online.

Aktywne na rynku firmy i organizacje potrzebują bardzo zróżnicowanych informacji. W dzisiejszych czasach ich znakomitym źródłem są ankiety internetowe. Pozwalają w szybki sposób pozyskiwać opinie tysięcy osób, które są przydatne m.in. w kampaniach marketingowych, badaniach satysfakcji konsumentów czy uzyskiwaniu informacji na temat potencjalnych klientów. Jednocześnie na rynku istnieją podmioty pośredniczące w realizowaniu działań tego typu. Dzięki nim zleceniodawcy mogą szybciej uzyskiwać informacje, a wypełnianie ankiet online może stać się dodatkowym źródłem dochodu. W tym artykule dowiesz się, na czym polega wypełnianie ankiet oraz jak wygląda zarabianie na ankietach.

Jak wygląda zarabianie na ankietach?

Pozyskiwanie informacji, jak wszystko w świecie dzisiejszego biznesu, ma swoją cenę. Płatne ankiety online – w przeciwieństwie do swoich bezpłatnych odpowiedników – pozwalają natomiast zainteresowanym podmiotom bardzo szybko uzyskiwać odpowiedzi od wskazanej grupy osób. Jednocześnie całym procesem zarządzania płatnymi ankietami zajmują się zewnętrzne firmy, które posiadają własne bazy ankietowych.

Wypełnianie ankiet za pieniądze polega na udzielaniu odpowiedzi na pytania ujęte w ramach konkretnej ankiety. Czynność sama w sobie nie różni się zasadniczo od udziału w bezpłatnych ankietach online, z którymi z pewnością miał kontakt niemal każdy internauta. W tym celu nie są wymagane żadne szczególne umiejętności techniczne oraz specjalistyczna wiedza.

Aby możliwe było zarabianie na ankietach, konieczne będzie jednak zostanie panelistą w serwisach oferujących zarabianie. W sieci można znaleźć kilka wiarygodnych portali tego typu. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, aby wypełniać płatne ankiety w kilku z nich. Dzięki temu łatwiej będzie o zwiększenie zarobków oraz uzyskiwanie informacji o nowych ankietach.

Czego dotyczą ankiety online?

Płatne ankiety są bardzo zróżnicowane. Wiele z nich dotyczy nawyków konsumentów. Możesz więc spotkać się z pytaniami dotyczącymi ulubionych produktów spożywczych czy satysfakcji z wykorzystywanego w gospodarstwie domowym sprzętu RTV i AGD. Nie brakuje również badań opinii publicznej uwzględniających wiele dziedzin życia, np. wrażenia związane z użytkowaniem komunikatorów online czy bankowości internetowej. W ramach ankiet możesz również porównywać ze sobą różne marki lub towary.

W praktyce wiele zależy od informacji, które znajdą się w Twoim koncie panelisty. Rejestrując się w serwisach udostępniających płatne ankiety online, możesz zostać poproszony o udzielenie danych dotyczących kwestii przydatnych w profilowaniu, np. wieku, płci, wykształcenia, wielkości miejscowości, w której mieszkasz, czy zawodu. Istotne mogą okazać się również Twoje zainteresowania. Dzięki temu dane pozyskiwane w ramach płatnych ankiet będą lepiej profilowane, a Ty będziesz otrzymywać regularnie propozycje wzięcia udziału w ankietach dostosowanych do wybranej grupy docelowej.

Ile można zarobić na wypełnianiu ankiet online?

Wypełnianie ankiet cieszy się coraz większą popularnością. Wynika przede wszystkim z łatwej dostępności oraz elastyczności – to panelista decyduje, kiedy i gdzie pracuje oraz ile czasu poświęca na płatne ankiety internetowe. Wypełniać ankiety online można np. w trakcie innej czynności, więc to bardzo dobry sposób na dodatkowy zarobek.

Na jakie wpływy można liczyć? W ramach jednego panelu zarobisz maksymalnie kilkanaście złotych. Zwykle wypełnienie pojedynczej ankiety pozwoli na zarobienie kilku złotych. Czas niezbędny na wykonanie tego zadania może znacząco się od siebie różnić w zależności od konkretnego przypadku. Najczęściej na odpowiedzi w jednym panelu ankietowym należy przeznaczyć kilka minut. Zdarzają się jednak również dłuższe ankiety, które pozwalają na osiągnięcie wyższego zarobku.

Jakie sumy miesięcznie może przynieść wypełnianie płatnych ankiet online? Wiele zależy od poświęconego czasu i oczywiście liczby zrealizowanych paneli. Zarobki wynoszą zazwyczaj kilkaset złotych miesięcznie. Oczywiście osoby, które poświęcają ankietom internetowym sporo uwagi mogą, liczyć na proporcjonalnie wyższe dochody.

Jak zarabiać na ankietach? Przewodnik krok po kroku

Zarabianie na ankietach jest bardzo proste. Jednocześnie łatwo jednak o popełnienie błędu, który uniemożliwi odnoszenie dochodów albo znacznie to utrudni. Warto zastosować się do kilku dobrych praktyk ułatwiających zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet:

Znajdź dobre serwisy z ankietami

Wypełnianie ankiet jest możliwe dzięki specjalizującym się w nich serwisom internetowym. To do nich trafiają również wypełnione ankiety, a w następnym kroku możliwa staje się wypłata środków. Warto więc poświęcić nieco czasu na bliższe przyjrzenie się przedsiębiorstwu, w tym jego stażowi oraz opinii w Internecie. Niestety wciąż łatwo o spotkanie oszustów, którzy chcą w ten sposób nielegalnie pozyskać dane osobowe panelistów albo po prostu uzyskać wyniki ankiet online bez jakichkolwiek opłat. Na co zwrócić uwagę?

  • Liczba dostępnych ankiet: do wypełniania ankiet nie potrzeba zbyt wiele czasu, jednocześnie częstym problemem panelistów jest nieregularne otrzymywanie ankiet online. W praktyce im więcej propozycji, tym bardziej komfortowa praca i tym wyższe wpływy.
  • W jaki sposób dana firma oferuje wypłatę środków: sprawdź także, jakie możliwości wypłaty wynagrodzenia oferuje konkretna firma. W większości przypadków za wypełnianie ankiet online na Twoje konto trafiają punkty, które następnie możesz wymieniać na wskazane nagrody. Nie zawsze otrzymasz pieniądze – część serwisów oferuje np. vouchery do popularnych sieci sklepów czy wartościowe przedmioty.
  • Dostępny panel i inne rozwiązania: zapoznaj się także z informacjami widniejącymi na stronie internetowej panelu. Im bardziej funkcjonalny, tym większa szansa na satysfakcjonującą obie strony współpracę. Łatwiej będzie o wypełnianie ankiet oraz ich wybieranie. Niektóre serwisy proponują swoim panelistom także aplikacje mobilne, dzięki którym możesz wypełniać płatne ankiety w praktycznie dowolnym miejscu.
  • W jaki sposób przekazywane są informacje o płatnych ankietach: nowe ankiety mogą być widoczne zarówno w panelu konta, jak i wysyłane na podany podczas rejestracji adres e-mail.

Uzupełnij swój profil

Wypełnianie ankiet będzie bardziej satysfakcjonujące, jeżeli będą dobrze dostosowane do Twoich zainteresowań czy wykształcenia. Dzięki temu udział w płatnych ankietach będzie miał realny wpływ na funkcjonowanie zlecających je podmiotów. Wiele pod tym względem zależy także od serwisu. Pamiętaj, że bardzo często ankiety trafiają do przedstawicieli wybranej grupy docelowej. Zasadniczo im szersze informacje o sobie przedstawisz, tym większa szansa na uzyskiwanie kolejnych płatnych ankiet do wypełnienia.

Zacznij uzupełniać płatne ankiety

Po założeniu konta i uzupełnieniu profilu możesz przystąpić do wypełniania ankiet. Warto reagować jak najszybciej na ankiety pojawiające się w panelu ankietowym. Dobrą praktyką jest również założenie kont w kilku zweryfikowanych i dostępnych serwisach. Pamiętaj jednak o tym, że jedno gospodarstwo domowe zazwyczaj może posiadać wyłącznie jedno konto w jednym serwisie oferującym płatne ankiety. Złamanie tego zapisu regulaminu wiąże się z ryzykiem zablokowania konta i utracenia wypracowanych środków.

Zleć wypłatę wynagrodzenia

W zamian za wypełnianie ankiet będziesz otrzymywać punkty w ramach konkretnego serwisu. Zazwyczaj wprowadzają one minimalną liczbę punktów niezbędną do dokonania wypłaty. Może ona wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Następnie możesz zlecić przelew na konto bankowe lub np. konto paypal. W przypadku części osób równie atrakcyjne może okazać się wymienienie punktów zdobytych na wypełnianiu ankiet na nagrody rzeczowe czy vouchery.

Zwróć uwagę na względy bezpieczeństwa

Zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet może być naprawdę proste i stanowić atrakcyjne źródło dodatkowego dochodu. Na pewno należy jednak podejść do tej kwestii z dużą rozwagą i przede wszystkim skrupulatnie weryfikować standardy bezpieczeństwa oferowane przez serwisy do wypełniania ankiet. Warto stawiać na współpracę z rozpoznawalnymi markami, które mogą pochwalić się długim stażem. Dobrym rozwiązaniem może być również konto paypal, które zastąpi tradycyjny rachunek bankowy w rozliczeniach z serwisem. W większości przypadków zarabiać na wypełnianiu ankiet będą mogły wszystkie pełnoletnie osoby. Niektóre platformy pozwalają na to także internautom, którzy ukończyli 16 rok życia.

Źródło: www.mambiznes.pl