Jak założyć spółkę z o.o.? Bezpłatny kurs online

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (w skrócie sp. z o.o.) jest jedną z najczęściej wybieranych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, jak również w wielu innych krajach Unii Europejskiej. Głównie ze względu na jej podstawowy atut, czyli ograniczenie odpowiedzialności wspólników.

Spółka z o.o. posiada osobowość prawną, co oznacza, że jest odrębna od swoich założycieli. Funkcjonowanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością regulują przepisy kodeksu spółek handlowych. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce aktywnie działa ponad 450 tysięcy spółek prawa handlowego. Znacząca ich liczba to właśnie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy zakładaniu spółki z o.o. i jakie są najczęściej popełniane w tym zakresie błędy? Jakie są organy spółki z .o.o.? Jak należy prowadzić jej księgowość ? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w nowym kursie Akademii PARP: „Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”.

Nowy kurs przeznaczony jest wszystkich osób zainteresowanych rozpoczęciem swojej przygody z biznesem, jak również przedsiębiorców, którzy zastanawiają się nad zmianą formy prowadzenia działalności gospodarczej.

Dzięki udziałowi w kursie „Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”:

dowiesz się, jak przejść przez procedurę zakładania spółki z o.o.,
poznasz prawa i obowiązki przysługujące wspólnikom,
dowiesz się, jakie organy występują w spółce z o.o.,
zrozumiesz, jaka odpowiedzialność ciąży na wspólnikach i zarządzie.
Kurs „Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” ukaże się 29 listopada 2021 r. na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Źródło fotografii: pixabay.com

 

Źródło: https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/zalozyc-spolke-o-o-bezplatny-kurs-online-106503