INDYJSKA FIRMA L&T TECHNOLOGY SERVICES LIMITED OTWORZYŁA CENTRUM BADAWCZO-ROZWOJOWE W KRAKOWIE

Kolejna globalna firma zdecydowała się na otwarcie w Krakowie swojego centrum badawczo-rozwojowego. W krakowskim centrum technologicznym specjaliści tej firmy będą pracować m.in. nad rozwiązaniami dla aut elektrycznych.

Kolejna globalna firma zdecydowała się na otwarcie w Krakowie swojego centrum badawczo-rozwojowego. Tym razem jest to indyjska firma L&T Technology Services Limited (LTTS) – jeden z globalnych liderów w świadczeniu usług inżynieryjnych.

W krakowskim centrum technologicznym specjaliści będą pracować m.in. nad rozwiązaniami dla aut elektrycznych. Aktualnie pracuje w nim w krakowskim już 40 inżynierów. Docelowo, w ciągu trzech najbliższych lat pracę w centrum LTTS pracę znajdzie 300 osób.

Centrum technologiczne ulokowane w Krakowie będzie świadczyć usługi dla kilkunastu klientów z Europy oraz Ameryki Północnej. Nowy ośrodek badawczo-rozwojowy w Polsce to efekt podpisania przez LTTS wieloletniej umowy z jednym z największych amerykańskich producentów pojazdów elektrycznych. Jak informują przedstawiciele L&T Technology Services, w krakowskim centrum będą prowadzone prace zarówno w zakresie stworzenia oprogramowania, jak i sprzętu potrzebnego do rozwoju linii produktów.

– Polska znana jest z najwyższej klasy edukacji technicznej. Krakowskie uczelnie kształcą wielu utalentowanych inżynierów, którzy wyznaczają standardy w zakresie najnowocześniejszych technologii  podkreślał dyrektor LTTS, Abhishek Sinh.

L&T Technology Services w ramach rozwijania talentów i umiejętności w Polsce, firma poszukuje również możliwości współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechniką Krakowską oraz brytyjskim Coventry University.

Firma na siedzibę swojego centrum badawczo-rozwojowego w Krakowie wybrała kompleks biurowy Wadowicka 3 w dzielnicy Pogórze.

Źródło: https://businessinmalopolska.pl/aktualnosci/aktualnosci-dla-inwestorow/3136-indyjska-firma-l-t-technology-services-limited-otworzyla-centrum-badawczo-rozwojowe-w-krakowie-fot-damian-daraz-indyjska-firma-l-t-technology-services-limited-otworzyla-centrum-badawczo-rozwojowe-w-krakowie