Faktoring dla małych firm – dlaczego warto z niego skorzystać?

Faktoring dla małych firm –

dlaczego warto z niego skorzystać?

Jeśli współpracujesz z kontrahentami, którzy wymagają od Ciebie stosowania wydłużonych terminów płatności na fakturach, zapewne – prędzej czy później – zetkniesz się z sytuacją, w której twoja płynność finansowa może zostać zachwiana i staniesz przed dylematem: skąd wziąć gotówkę na uregulowanie własnych zobowiązań….

Współpraca z takimi kontrahentami generalnie zapowiada się dobrze i pozwala utrzymać przewagę konkurencyjną. Jak zatem radzić sobie w sytuacji, gdy pieniądze z faktury wpłyną dopiero za 30, 50, a nawet 90 dni? Przed takim dylematem staje wielu przedsiębiorców z sektora MŚP. Z jednej strony chcą proponować wydłużone terminy faktur, by utrwalać dobre relacje z kontrahentami, z drugiej obawiają się finansowych dziur. Czy można to jakoś rozwiązać? Tak. Wyjściem są usługi faktoringowe.

Faktoring dla małej firmy – na czym polega?

Decydując się na faktoring możesz nadal stosować wydłużone terminy płatności na fakturach i jednocześnie obracać gotówką, którą pozyskasz dzięki sprzedaży tych faktur firmie faktoringowej. Korzystając z faktoringu w Monevii utrwalasz swoją płynność finansową. Monevia finansuje 100% faktury brutto i nie stosuje wypłat zaliczkowych, w porównaniu do innych firm faktoringowych. Innymi słowy: kwotę z faktury (pomniejszoną o prowizję) możesz otrzymać nawet w dniu jej wystawienia, bez czekania do terminu płatności..  W ten sposób odzyskujesz środki na bieżącą działalność.

Faktoring dla mikrofirm – elastyczny i wygodny

Początkowo faktoring zarezerwowany był jedynie dla dużych przedsiębiorstw. Małym firmom trudno było spełnić wymogi, jakie stawiała firma faktoringowa, jak np. deklarowana kwota finansowania czy liczba faktur.

Obecnie nawet drobny przedsiębiorca może skorzystać z faktoringu który stał się bardzo wygodną formą finansowania. To przedsiębiorca decyduje ile, jakie i kiedy finansować faktury – ma w tym pełną dowolność i elastyczność. Sprzedając faktury do Monevii oszczędzasz czas, bo formalności związane z faktoringiem zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Transakcje odbywają się on-line, a zespół specjalistów wspiera klientów na każdym etapie podejmowania decyzji – każdy klient ma swojego opiekuna/doradcę.

Wiele firm faktoringowych, w tym Monevia, rezygnuje także z minimalnej wysokości faktur. Możesz sprzedać faktury, których wartość zaczyna się już od kilkuset złotych. To ważne dla sektora MŚP. Tu wysokość transakcji nie jest wysoka, ale nawet mały zator finansowy może spowodować poważne problemy.

Faktoring dla małych firm – zamiast kredytu i pożyczki

Faktoring wspiera zwłaszcza te mikrofirmy, które nie mogą skorzystać z ofert banków, np.  brak dostępu do kredytów obrotowych. Krótki staż na rynku, brak historii kredytowej lub zbyt niskie obroty rocznie często dyskwalifikują małego przedsiębiorcę w oczach banku.

Firmy faktoringowe nie wymagają tego typu zabezpieczeń. Na sprzedaż faktur mogą zdecydować się także startupy. Nawet jeśli Twoja pierwsza faktura ma wydłużony termin płatności, możesz ją sprzedać i natychmiast otrzymać środki na dalszy rozwój działalności.

Faktoring dla małej firmy – bezpieczny biznes

Nierzetelni kontrahenci to dla mikrofirm ryzyko upadku biznesu. O ile duże przedsiębiorstwo poradzi sobie finansowo, to dla małego biznesu często oznacza to brak płynności.

Faktoring to cały pakiet dodatkowych narzędzi. Analiza faktoringowa kontrahenta oznacza, że przy każdej transakcji oceniana jest wiarygodność finansowa płatnika faktury. Taka informacja jest bardzo cenna dla przedsiębiorcy i wpływa na decyzję czy kontynuować współpracę.

Monitoring płatności utrwala dyscyplinę płatniczą i  pozwala uniknąć nieprzyjemności związanych z odzyskiwaniem należności, które czasem psują dobre relacje biznesowe.  .

Faktoring dla małych firm – bez zbędnych formalności

Faktoring dla małej firmy to także usługa dla Ciebie – szybko, wygodnie, on-line i bez zbędnych formalności Skorzystaj z faktorignu w Monevii – rejestracja na Platformie Monevia jest zupełnie darmowa i zajmuje dosłownie kilka minut. Wszystkie transakcje przebiegają on-line. Zrób zdjęcie swojej faktury i załącz do systemu – zapłatę możesz otrzymać jeszcze tego samego dnia.

Czy faktoring dla małej firmy to dobre rozwiązanie? Tak. Wspiera płynność finansową, utrwala konkurencyjność i zapewnia bezpieczeństwo transakcji. Jeśli prowadzisz mały biznes, a Twoi kontrahenci oczekują stosowania odroczonych terminów płatności nawet o 90 dni wypróbuj faktoring dla mikrofirm. W Monevii wspieramy rozwój sektora MŚP, dlatego zapraszamy do skorzystania z oferty opracowanej specjalnie dla małego przedsiębiorcy.

 

Źródło:https://www.mala-firma.pl/aktualnosci-informacje-biznes/111-news/796-faktoring-dla-ma%C5%82ych-firm-%E2%80%93-dlaczego-warto-z-niego-skorzysta%C4%87