Budżet Obywatelski 2018 – Zgłaszanie Projektów do 28 kwietnia – Tarnów

Budżet Obywatelski 2018 – Zgłaszanie Projektów do 28 kwietnia Tarnów

Od 31 marca, mieszkańcy Tarnowa mogą zgłaszać swoje propozycje do szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego. W Budżecie Obywatelskim 2018 tarnowianie będą mieć do dyspozycji dwa miliony złotych. Projekty można zgłaszać do 28 kwietnia.

 

Formularz, służący do składania projektów, można znaleźć w załączniku poniżej. Weryfikacja i opiniowanie propozycji mieszkańców potrwają do 31 maja. 2 czerwca ogłoszona zostanie lista tych zadań, które przejdą do głosowania. Autorzy projektów będą mieli czas na ich promowanie od 2 do 18 czerwca, głosowanie ruszy 19 czerwca i potrwa do 28 czerwca. Ogłoszenie listy projektów, wybranych przez mieszkańców do realizacji, nastąpi 30 czerwca. Pomysłodawcy będą mogli dołączyć do projektu jego opis, który trafi na stronę urzędu miasta, stworzoną w celu promowania inicjatyw i informowania o nich. Podczas przygotowywania i zgłaszania projektów oraz przy wypełnianiu formularza mieszkańcy mogą – w razie potrzeby – zwrócić się do pracowników Urzędu Miasta Tarnowa, którzy zapewnią im merytoryczną pomoc – udzielą informacji, dotyczących między innymi możliwości realizacji, lokalizacji lub kosztów projektu (wykaz, zawierający dane kontaktowe, znajduje się pod tekstem).

 

Ponadto na wniosek mieszkańców – zgłoszony podczas spotkania w sprawie Budżetu Obywatelskiego na Sali Lustrzanej, prezydent Tarnowa wprowadził do regulaminu zapisy, określające dolną i górną granicę kosztu pojedynczego projektu – od 100 do 500 tysięcy złotych.

Kolejna zmiana, wprowadzona po postulatach mieszkańców to możliwość umieszczania krótkich opisów projektów w wyznaczonym na formularzu zgłoszeniowym miejscu. Bez zmian pozostał sposób głosowania – można to będzie zrobić tylko elektronicznie. W razie potrzeby Urząd Miasta Tarnowa umożliwi techniczną pomoc w głosowaniu elektronicznym w miejscu pobytu tych mieszkańcom, którzy z racji wieku lub stanu zdrowia nie mogą tego zrobić samodzielnie.

 

Formularz do zgłaszania projektów i wykaz można pobrać tutaj:

 

Harmonogram i regulamin:

17zp165.rtf 36,09 kB
17zp164.doc 42,00 kB

 

Źródło: http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Zglaszanie-projektow-do-BO-2018-OD-DZIS