25 tys. zł bezzwrotnej dotacji dla firmy na pomoc prawną. Nabór wniosków rusza niebawem

25 tys. zł bezzwrotnej dotacji dla firmy na pomoc prawną. Nabór wniosków rusza niebawem
Nawet 25 tys. zł bezzwrotnego wsparcia na usługi prawne mogą pozyskać właściciele start-upów. Wszystko za sprawą programu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, który rusza niebawem.

Od 22 lipca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpocznie przyjmowanie wniosków od właścicieli młodych, technologicznych firm szukających pomocy prawnej. To kolejna edycja inicjatywy „Wsparcie prawne dla start-upów”.

Dotacje na pomoc prawną dla młodych firm

Projekt skierowany jest do firm, które prowadzą działalność nie dłużej niż 5 lat i jednocześnie generują obroty nie dłużej niż 3 lata. Inicjatywa przeznaczona jest dla młodych firm, które szukają wsparcia prawnego w rozmowach z inwestorami lub w czasie samego prowadzenia procesu inwestycyjnego. Bezzwrotne wsparcie można pozyskać na pokrycie kosztów usług doradczych, prawnych dotyczących realizacji wejścia kapitałowego do start-upu, analizy due-dilligence, prześwietlenia umowy inwestycyjnej, początku i kontynuacji przebiegu procesu inwestycyjnego.

Pomoc prawną dla młodych firm zainteresowanych wzięciem udziału w programie będą świadczyć wyłonione w specjalnym postępowaniu kancelarie prawne. Podmioty świadczące usługi prawne doradzać będą we wszystkich elementach związanych ze skomplikowanymi procesami pozyskiwania inwestora do start-upu. Ich lista dostępna jest na stronie parp.gov.pl.

Pojedyncza firma na pokrycie wydatków na usługi prawne może otrzymać 25 tys. zł jednorazowej dotacji. Środki nie podlegają zwrotowi i do ich pozyskania nie jest wymagany wkład własny. W trwającej właśnie edycji pula środków przygotowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wynosi 1,1 mln zł.

Na co można przeznaczyć dotację?
– pomoc prawną w trakcie rozmów z funduszem Venture Capital czy Business Angel

– doradztwo przy przeprowadzaniu procesu wejścia kapitałowego do młodej firm

– wsparcie prawne w czasie procesu zamówień

– doradztwo prawne w zakresie prowadzonego biznesu

Wsparcie prawne w pigułce:

 Dla kogo: firmy działające na rynku nie dłużej niż 5 lat

– Jaka kwota: 25 tys. zł bezzwrotnego wsparcia

– Kto świadczy usługi prawne: wyłonione kancelarie prawne

– Organizator: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

– Start przyjmowania wniosków: 22 lipca.

Źródło: https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/25-tys-zl-bezzwrotnej-dotacji-dla-firmy-pomoc-prawna-nabor-wnioskow-rusza-niebawem-100592