150 tys. euro dla najlepszego start-upu z branży energetycznej

150 tys. euro dla najlepszego start-upu z branży energetycznej

 

InnoEnergy, największy europejski akcelerator projektów w obszarze energii, właśnie uruchomił PowerUp!, konkurs dla start-upów pracujących nad innowacyjnymi rozwiązaniami w tej branży. Dla najbardziej obiecujących przedsiębiorców InnoEnergy proponuje możliwość wzięcia udziału w programie akceleracyjnym Highway, a także nagrody pieniężne.

 

Finał główny w Budapeszcie i piętnaście finałów regionalnych poprzedzone będą intensywnymi warsztatami. Zespoły będą miały szansę dopracowania swoich projektów i przedstawienia ich specjalistom oraz inwestorom. Takie spotkania stanowią niepowtarzalną okazję do nawiązania kontaktów biznesowych, przyciągnięcia uwagi mediów i sprzyjają budowie silnej pozycji rynku zrównoważonej energii w tym regionie Europy.

15 najlepszych start-upów otrzyma zaproszenie na galę finałową, która odbędzie się w listopadzie w Budapeszcie, gdzie walczyć będą o nagrody finansowe do wysokości 20 tys. euro i możliwość przystąpienia do prestiżowego akceleratora InnoEnergy Highway. Ten unikalny program oferuje wsparcie warte aż do 150 tys. euro dla przedsiębiorców we wczesnej fazie rozwoju z czasem do komercjalizacji poniżej dwóch lat.

– Konkurs PowerUp! stanowi platformę do prezentacji pomysłów, które mogłyby pozostać niezauważone – i w istotny sposób pomaga w rozwoju innowacji w sektorze zrównoważonej energii w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Zwycięskie technologie oraz pozostałe możliwe do zrealizowania pomysły nie tylko pomogą Europie w ochronie środowiska, ale także po ich komercjalizacji, z pomocą InnoEnergy mogą mieć wpływ globalny – tłumaczy Jakub Miler, CEO InnoEnergy Poland Plus, organizator konkursu. – Naszym głównym celem jest wspieranie innowacji w sektorze energetycznym. Wspomagamy je na każdym stopniu rozwoju – od pomysłu po dostarczenie gotowego produktu odbiorcom. Dzięki naszej sieci partnerów, budujemy połączenia w całej Europie, łącząc ze sobą absolwentów i pracodawców, wynalazców i przemysł, badaczy i przedsiębiorstwa – dodaje Jakub Miler.

Zapisy trwają do 11 września 2017 r. W celu przystąpienia do konkursu należy wypełnić formularz na stronie internetowej http://powerup.innoenergy.com/

 

Źródło: https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/150-tys-euro-dla-najlepszego-start-upu-branzy-energetycznej-75579